Vyšlo pokračování Urbanova thrilleru o zmizení českých studentů

Vyšlo pokračování Urbanova thrilleru o zmizení českých studentů
Foto: archiv  /  Autor se ve své knize opět vrací k pátrání po třech zmizelých studentech
02 / 01 / 2021

Tuzemský knižní trh má další novinku – Stíny Valbone od Josefa Habase Urbana. Milovníci jeho titulů jistě vědí, že kniha navazuje na thriller Návrat do Valbone, který vychází ze skutečného případu tří českých studentů zmizelých v roce 2001 v Albánii.

Román Návrat do Valbone vypráví drsný příběh ze severoalbánské vesnice. Je to příběh tří mladých Čechů, kteří se sem vydali za prázdninovým dobrodružstvím. Jenže zmizeli beze stopy. Pátrání, do kterého se tehdy zapojila řada českých i mezinárodních institucí včetně Interpolu, bylo marné. Po studentech se slehla zem.

Šokující zjištění

Po šestnácti letech od této události se na místo vypravil spisovatel a novinář Josef Urban, na nějž se obrátili zoufalí rodiče zmizelých. Po letech hledání na vlastní pěst se mu podařilo zjistit znepokojující informace – zmizelí Češi se zřejmě stali obětí obchodu s lidskými orgány.

Ponurý román Návrat do Valbone, který je dle autora ze třiceti procent fikce, zbytek popisuje skutečnost, se stal záhy bestsellerem. Urban za něj dokonce obdržel Krameriovu cenu za literaturu a investigaci.

Síla albánské mafie

A nyní vychází volné pokračování nazvané Stíny Valbone – pomsta. Začíná tam, kde končí děj knihy první - hlavní hrdinka příběhu Jana najde ve svém autě fotografii zmizelého přítele, na níž je jen pár dnů staré datum. Znamená to snad, že Josef stále žije?

A její myšlenky na smrt Josefa a na to, že pro jeho záchranu před časem neudělala maximum, jsou ještě silnější. Rozhodne se opět začít pátrat po pravdě a znovu se vydává do Albánie. Nic lehkého to však pro ni nebude. Albánská mafie totiž nezná soucit a její cesta se změní v noční můru…

 

Kam dál?

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace